Marşımız 91 Yaşında

ercan tarafından . tarihinde Gündem kategorisine eklendi. 397 views kez görüntülendi.

İlçemizde İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Bodrum Anadolu Lisesi tarafından Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Cumhuriyet Baş Savcısı Hayati Keskin, Bodrum Garnizon Komutanı Ahmet Şevki Ulugün, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Demirörs, CHP Bodrum Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, AKP Bodrum İlçe Başkanı Yılmaz Algül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan’ın yanı sıra, öğretmen, öğrenciler ve gaziler katıldı.

Bodrum Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Ethem İşeri, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Programa Bodrum Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ‘İstiklal Yolunda” adlı oratoryo ile devam edildi. Hazırlanan oratoryoda İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy’un kazanana ödül verilmesi nedeni ile İstiklal Marşı şiir yarışmasına katılmayışı, Mustafa Kemal Atatürk ile yaptığı konuşmayı ve marşın TBMM’de kabulü yer aldı. Bodrum Anadolu Lisesi öğrencileri Mehmet Akif Ersoy’un Safahat kitabından çeşitli şiirlerini okudular ve bazılarını saz eşliğinde söylediler.

İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 91. yılı nedeniyle düzenlenen ve İzleyiciler tarafından büyük beğeni kazanan oratoryo ayakta alkışlandı

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

KÜNYE

Yazı İşleri Müdürü : Seçil ERCAN
Editör : Ekin ANIL
Muhabir : Yeliz YAVAŞ, Başak ANIL, Pınar AŞKIN
Görsel Tasarım :Serpil KARAN
Reklam : Şerife KÖSE, Tarık OKTAY
Dağıtım : Cavit EŞEN
Yerel Süreli Yayın
Daha fazla Gündem
Sertifikalı Evlilik

Konacık Belediyesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Bodrum Halikarnas Şubesi işbirliğinde “Evlilik Okulu” düzenlendi. Boşanma oranlarının her geçen gün daha da...

Kapat